Depilacja laserowa i nie tylko, czyli sposoby na piękne nogi

Opublikowany 27 April 2010 przez admin

usuwanie włosów depilacja nógLato, na które tak długo czekamy zbliża się już wielkimi krokami. To właśnie latem, gdy nosimy coraz krótsze spódniczki, szorty, czy bikini wygląd naszych nóg ma ogromne znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. Jakie zatem powinny być nasze nogi, aby były powodem do dumy? Ładne, zgrabne, gładkie i delikatnie opalone oraz jędrne. Niestety takie nogi to nie dar od losu, tylko nasza ciężka kobieca praca. Musimy sobie uświadomić, że oprócz różnego rodzaju spraw genetycznych, na nasze nogi niekorzystnie wpływają niewygodne obuwie, zbyt mała porcja ruchu, niewłaściwa dieta czy prozaiczne zakładanie nogi na nogę. Te małe grzeszki wpływają na powstawanie cellulitu, pękaniu naczynek czy opuchliznę. Dlatego mamy jeszcze czas aby przed sezonem wziąć się za porządną dietę i ćwiczenia. Co jeszcze może nam pomóc?

Zacznijmy od gładkości. Medycyna estetyczna proponuje nam depilację laserową. Jak już wcześniej pisaliśmy depilacja laserowa to nic innego jak trwałe usunięcie owłosienia, co daje nam maksymalne poczucie komfortu zwłaszcza w lecie. Ponieważ po tym zabiegu należy unikać słońca oraz solarium przez jakiś czas, depilacja laserowa może być wykonana właśnie teraz. Potem warto odwiedzić jeszcze salon kosmetyczny, by wygładzić szorstką skórę specjalnym peelingiem lub jeśli ten problem nie jest duży w naszym wypadku, wykonać takie wygładzanie w domu za pomocą dostępnych kosmetyków, czy metod naturalnych, jak na przykład mielona kawa z jogurtem.

Po takich zabiegach nie możemy zapominać o regularnym nawilżaniu skóry, medycyna estetyczna oferuje nam niezliczone ilości kosmetyków pielęgnacyjnych – wystarczy tylko wybrać odpowiednie dla naszej skóry. Pamiętajmy, że szczególną uwagę powinniśmy poświęcić naszym kolanom, bo to one zazwyczaj są zbyt szorstkie i wymagają dłuższej pracy nad nimi, a także przesuszona skóra łydek. Po peelingu nasze nogi na pewno nie będą szare, ale odzyskają blask i nabiorą świeżego kolorytu.

Jędrność, to kolejna cecha naszej skóry, o którą musimy zadbać. Pomogą nam w tym nie tylko balsamy ujędrniające, ale i różne zabiegi, które może zaoferować nam wybrany salon kosmetyczny. Zabiegi te pomocne będą przede wszystkim w walce z cellulitem, który jest koszmarem wielu z nas – niezależnie od tuszy czy trybu życia. Medycyna estetyczna to także inne sposoby na walkę z nim – na przykład masaże.

Masaż daje nie tylko jędrność skóry, ale i wspomaga krążenie krwi, które jeśli jest właściwe, zapobiega powstawaniu żylaków czy pękaniu naczynek. Warto więc przemyśleć taki zabieg, szczególnie, jeśli prowadzimy siedzący tryb w pracy, mając podkurczone nogi przez 8 godzin lub typowo stojący zawód. Odwiedź więc swój ulubiony salon kosmetyczny i zapytaj o zabiegi. Pamiętajmy również, że zdrowa dieta i dużo ruchu to klucz do pięknych nóg i nie tylko.

Skomentuj

O czym?

Blog poświęcony depilacji laserowej, najnowszym technologiom trwałego usuwania owłosienia oraz ofercie salonów kosmetycznych w Warszawie.

O serwisie »

Archiwum wpisów