O serwisie

Według badań Polki zaczynają się już depilować w wieku 12,5 lat. To bardzo wcześnie. Świadczy to o tym, że depilacja ugruntowała swoją pozycję w naszej kulturze. Starannie wydepilowane kobiety uważa się za zadbane i atrakcyjne, chociaż pierwotnie depilacja miała zupełnie inne podłoże – depilowano się dla higieny i estetyki.

To dzwine, ale moda na depilację to wynik jednej reklamy (reklama dźwignią handlu). W 1915 roku, w USA reklamowano sukienki bez rękawów. Kobiety na reklamie nie miały owłosienia. W szybkim czasie trend na depilację objął całe Stany i przedostał się na stary kontynent. Producenci maszynek do golenia zarobili fortuny wespół z producentami kosmetycznego wosku. Obecnie 8% Polek stosuje właśnie tą metodę depilacji.

Kobiety najczęściej depilują pachy, okolice bikini, nogi, ale także łono lub nawet okolice warg sromowych. Od niedawna termin depilacji dotyczy również mężczyzn. Niektórzy uważają owłosienie na nieestetyczne i usuwają je ze wsparciem i aktywną pomocą swoich dziewczyn lub małżonek. Kiedyś nadmierne owłosienie było oznaką męskości, dzisiaj owłosione plecy, klatka piersiowa lub nogi niektórym paniom wydają się delikatnie mówiąc nieelagnckie. Cóż… o gustach się nie dsyktuje.

 

Wraz z rozwojem nowych technologii stosowanych w medycynie estetycznej zaczęto stosować lasery do depilacji (naświtlanie wiązką silnego światła). Daje to szanse na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia w zasadzie ze wszystkich części ciała. Na niniejszm blogu będę pisać o:

– urządzeniach (rodzajach laserów) stosowanych w depilacji laserowej;

– przeciwskazaniach do stosowania depilacji laserwoej;

– przebiegu zabiegu;

– przygotowaniu i pielęgnacji skóry przed i po zabiegu;

– przygtuje przegląd salonów kosmetycznych w Warszawie oferujących depilację laserową;

– przedstawię cennik zabiegów (w zależności od lokalizacji salonu i wykorzystywane urządzenia);

– omówię zalety i wady tej metody trwałej depilacji owłosienia.

Miłej lektury!

O czym?

Blog poświęcony depilacji laserowej, najnowszym technologiom trwałego usuwania owłosienia oraz ofercie salonów kosmetycznych w Warszawie.

O serwisie »

Archiwum wpisów