Rodzaje laserów wykorzystywanych w depilacji laserowej

Opublikowany 28 September 2009 przez Marta

Jeżeli już zdecydowałaś/łeś się na zabieg depilacji laserowej warto zainteresować się dostępną technologią. W Warszawie osiągalne są różne rodzaje laserów, którymi usuwane są włoski. Wszystkie mają swoich zwolenników i przeciwników, niewiele jednak osób wie jakie dokładnie są różnice w typie lasera i które z nich są najbardziej skuteczne. Aby świadomie dokonać wyboru przed przeprowadzeniem zabiegu depilacji laserowej w Warszawie, zapoznaj się z naszym artykułem poświęconym technologii stosowanej w urządzeniach służących do zabiegu depilacji laserowej.

Lasery głównie różnią się długością fali, wykorzystaną energią i czasem trwania impulsu (oraz powierzchnią skóry, na którą działa pojedyncza wiązka światła). Część laserów działa na melaninę zawartą we włosach i skórze, część bezpośrednio na brodawki włosa.

Poniżej lista laserów, które są dostępne w warszawskich salonach kosmetycznych:

  • laser aleksandrytowy – długość fali to 755nm, obszar powierzchni skóry poddawanej promieniowaniu pojedynczą wiązką promienia to około 5 na 10 mm, energia wiązki światła w zakresie 25-40 Juli/cm2, czas impulsu laserowego w zakresie 2-20 milisekund. Typowa skuteczność w okresie kwartału od wykonania serii zabiegów to zmniejszenie odrastania włosów na poziomie 80%.
  • laser rubinowy – najmniej skuteczny. Długość dali to 694nm, powierzchnia skóry – 4×10 mm.
  • laser yagowy (neodymowa-yagowy) – bardzo długa fala – 1064 nm, średnica promieniowania na skórze to 7 mm, energia wiązki światła w zakresie 2,5-4 Juli/cm2, czas impulsu laserowego w zakresie 15-50 nanosekund (są też lasery neodymowo-yagowe, bardzo skuteczne, np. LaserPil – najnowocześniejszy laser do depilacji. W zasadzie zabieg jest w 100% bezbolesny, a więc dyskomfort ograniczony jest do minimum). Typowa skuteczność w okresie kwartału od wykonania serii zabiegów to zmniejszenie odrastania włosów na poziomie 40-70%.
  • laser diodowy – długość fali to 800 nm, średnica powierzchni skóry poddawanej promieniowaniu pojedynczą wiązką promienia to 9 mm, energia wiązki światła w zakresie 40-60 Juli/cm2, czas impulsu laserowego w zakresie 5-30 milisekund. Typowa skuteczność w okresie kwartału od wykonania serii zabiegów to zmniejszenie odrastania włosów na poziomie 98%.
  • technologia Elektro-Optical Synergy – połączenie energii światła z energią prądu RF. – system ma wbudowany monitoring temp. Skóry, a więc urządzenie jest bezpieczne. Jeżeli temp. przekroczy bezpieczny poziom impuls prądu i światła natychmiast jest przerywany. Tutaj laser nie działa bezpośrednio na brodawkę włosa, ale podgrzewa łodygę włosa, która przekazuje światło/ciepło do meszka włosowego.

Skomentuj

O czym?

Blog poświęcony depilacji laserowej, najnowszym technologiom trwałego usuwania owłosienia oraz ofercie salonów kosmetycznych w Warszawie.

O serwisie »

Archiwum wpisów