Medycyna estetyczna: lipoliza laserowa Warszawa

Opublikowany 01 March 2010 przez admin

lipoliza laserowa warszawaZgodnie z Waszymi prośbami co jakiś czas będziemy odchodzić nieco od tematu depilacji laserowej prezentując Wam inne zabiegi medycyny estetycznej, jako pierwszy z serii opisujemy zabieg laserowego usuwanie tłuszczu i modelowania sylwetki.

Lipoliza laserowa to nowoczesna metoda usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Polega na wprowadzeniu w miejsce otłuszczone specjalnej sondy (poprzez małe nacięcia) i rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Powstałą emulsję częściowo zasysa się poza ciało pacjenta, a reszta zostaje wydalona przez nerki i wątrobę poprzez naturalne procesu metaboliczne.

Lipoliza laserowa jest idealną alternatywą dla liposukcji, która jest zdecydowanie bardziej inwazyjna, bolesna i wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Podczas zabiegu lipolizy laserowej nie potrzeba także znieczulenia ogólnego. Znieczulona zostaje tylko partia ciała, która bezpośrednio będzie poddawana działaniu lasera. Znieczulenie utrzymuje się do 5 godzin po podaniu. Sondę laserową wprowadza się poprzez małe nacięcia w skórze. Ślady po nacięciach widoczne są po zabiegu tylko jakiś czas. Później naturalnie się goją. Pacjenci poddający się lipolizie laserowej od razu po zabiegu mogą wrócić do normalnego trybu życia, a po około 2-3 tygodniach do aktywności fizycznych (np. sportów), jakie uprawiali przed zabiegiem.

Warto wspomnieć, że lipoliza laserowa nie jest przeznaczona dla osób chorujących na otyłość lub takich z dużą nadwagą – powyżej 25% BMI. Zabieg przynosi najlepsze efekty w przypadku osób zdrowych, o właściwej masie ciała w stosunku do wzrostu i wieku, także często uprawiających sport rekreacyjny, które poprzez ćwiczenia i dietę nie mogą poradzić sobie z miejscowymi grudkami lub wałkami tłuszczu (np. drugi podbródek, wałeczki od wew. strony ud, tzw. bryczesy, wokół kolan, na plecach, na brzuchu, pośladkach czy udach). A więc osoby, które cierpią na dużą nadwagę przez zabiegiem lipolizy laserowej powinny schudnąć. W niektórych sytuacjach można przeprowadzić zabieg u osób otyłych, ale tylko wtedy kiedy chcą zredukować tkanką tłuszczową np. na podbródku lub policzkach.

Lipoliza laserowa Warszawa jest też bardzo skuteczna w redukcji cellulitu i w ujędrnianiu oraz wyrównywaniu skóry. Wszędzie tam gdzie pod skórą znajdują się zgrubienia tkanki tłuszczowej, wałeczki, które ciężko rozbić, rozmasować lub rozćwiczyć może pomóc laser, który bardzo precyzyjnie i dokładnie rozpuszcza tłuszcz.

Skomentuj

O czym?

Blog poświęcony depilacji laserowej, najnowszym technologiom trwałego usuwania owłosienia oraz ofercie salonów kosmetycznych w Warszawie.

O serwisie »

Archiwum wpisów